Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jaki jest cel programu Świadomość Procentuje?

Ogólnopolski Program Świadomość Procentuje jest odpowiedzią na AKTUALNE POTRZEBY w zakresie rozwoju i edukacji. Samoświadomość polega na posiadaniu wiedzy o samym sobie. Świadomość pozwala na szczegółowe określanie własnych doznań, potrzeb, emocji czy  mechanizmów działania. Do pełnej samoświadomości potrzebna jest także znajomość posiadanych przez siebie talentów. Ci, którzy są świadomi tego, jakie posiadają zdolności i możliwości, są bardziej pewni siebie a samoświadomość pozwala na odnalezienie odpowiedniej drogi, zrozumienie tego, jakie jest nasze miejsce. Celem programu jest właśnie samoświadomość, kompleksowy rozwój mentalny dzieci i młodzieży przy równoczesnym stworzeniu przestrzeni dla rodziców i nauczycieli uświadamiając im, jak być wsparciem w rozwoju młodych ludzi, nie zapominając o sobie i swoich potrzebach. Chcemy, aby po naszym programie każde dziecko dowiedziało się, jak rozwinąć w sobie wszystko to, co najlepsze - wiarę w siebie, swój potencjał, marzenia i swoje możliwości. 

Jak mogę zgłosić placówkę szkolną do programu?

Placówki mogą być zgłaszane tylko przez osoby do tego upoważnione z ramienia dyrekcji. Zgłoszeń można dokonywać poprzez formularz, który będzie dostępny dopiero po otwarciu naboru do kolejnej edycji. W celu dokonania zapisu skorzystaj z zakładki ZAPISY 2023.

Czy udział w programie jest płatny?

Ogólnopolski projekt „Świadomość procentuje dla Ciebie i Twoich bliskich” jest realizowany dzięki funduszom zebranym dzięki funduszom zebranym z 1% podatku. Za udział w programie NIE JEST POBIERANA ŻADNA OPŁATA. Jeżeli jednak podoba Ci się to co robimy i chciałbyś aby tego typu projekty były realizowane także w kolejnych latach, możesz nas wesprzeć darowizną wesprzeć darowizną lub/i przekazać nam 1,5% Twojego podatku

Czy do programu będzie można się zapisać już po rozpoczęciu cyklu wykładów?

Nie przewidujemy przyjmowania nowych zgłoszeń po zakończeniu zapisów

Kiedy dowiem się, że zostałam zakwalifikowana?

W odpowiedzi na twoje zgłoszenie, w ciągu kilku minut otrzymasz mail dotyczący dalszych kroków.

Czy i w jaki sposób będziemy rozliczani z uczestnictwa jako szkoła?

Jedyne o co prosimy to wypełnienie po każdym wydarzeniu oraz na koniec programu ankiet, które pomogą nam w jeszcze lepszym przygotowywaniu kolejnych projektów. Co do ilości uczestników – będziemy prosili o ilość klas i uczniów, którzy uczestniczyli w programie, będzie to dla nasz szczególnie cenne.

Czy jako nauczyciel, mogę otrzymać certyfikat/potwierdzenie uczestnictwa w programie?

Tak, należy jednak spełnić warunki otrzymania certyfikatu. Warunki szczegółowo przedstawione są w liście, który otrzyma każdy zapisany do Programu. Zostanie on przesłany drogą mailową.

Czy placówka otrzyma certyfikat/potwierdzenie uczestnictwa w programie?

Tak, należy jednak spełnić warunki otrzymania certyfikatu. Warunki szczegółowo przedstawione są w liście, który otrzyma każdy zapisany do Programu. Zostanie on przesłany drogą mailową.

Kto jest organizatorem programu „ Świadomość procentuje dla Ciebie i Twoich bliskich”?

Organizatorem programu jest World Healthy Living Foundation.

Chciałbym zgłosić do programu szkołę mojego dziecka – jak to zrobić?

Placówki mogą być zgłaszane tylko przez osoby do tego upoważnione z ramienia dyrekcji. Jako rodzic możesz jednak powiadomić dyrekcję wybranej szkoły lub/i wychowawcę klasy. Zachęcamy do udostępniania informacji o prowadzonej przez nas akcji. Dla ułatwienia w zakładce Materiały dodatkowe znajdziesz pliku znajdziesz szkic maila – wystarczy uzupełnić tekst o swoje dane i wysłać do placówki mailem lub poprzez dziennik elektroniczny.

Do kogo jest skierowany program?

Działamy wielopokoleniowo – program dedykowany jest dla: Rodziców, opiekunów i nauczycieli, jako autorytetów dla dzieci i osób mogących świecić przykładem, być drogowskazem, Młodzieży szkolnej w klasach 4-8. Młodzieży starszej w szkole średniej.

Co musze zrobić aby uczestniczyć w programie?

Aby uczestniczyć w programie wystarczy zapisać się do programu. O dalszych krokach poinformujemy Cię drogą mailową. Po zapisaniu się do programu będziesz otrzymywał także dodatkowe materiały do wykorzystania w pracy z dziećmi.

Chcę aby moje dziecko brało udział w bezpłatnych webinarach. Jak je zapisać?

Dziecko jest zapisywane do programu przez opiekuna prawnego. Jako rodzic będziesz dostawał informacje otrzymasz informacje o datach webinarów dla dzieci i młodzieży. Dostaniesz także dodatkowe materiały przygotowane przez naszych ekspertów.

Ile szkół/rodziców etc. zostanie zakwalifikowanych do programu?

Jako Fundacja pragniemy zmieniać świat na lepsze, dlatego chcemy aby nasz program dotarł do jak największej ilości osób. Spotkania będą odbywać się za pośrednictwem narzędzi online. W programie będzie mógł wziąć udział każdy, kto prześle nam swoje zgłoszenie w terminie obowiązujących zapisów, gdy te zostaną już uruchomione.

Czy program będzie powtarzany w innym terminie bo nie zdążyłam się zapisać?

Jako Fundacja pragniemy zmieniać świat na lepsze, dlatego chcemy aby nasz program dotarł do jak największej ilości osób. Naszym marzeniem jest żeby kolejne edycje programu odbywały się cyklicznie każdego roku. Równocześnie Projekt „Świadomość procentuje dla Ciebie i Twoich bliskich” jest realizowany dzięki funduszom zebranym dzięki przekazanemu przez wspierającą nas społeczność 1% podatku. Za udział w programie NIE JEST POBIERANA ŻADNA OPŁATA. Jeżeli jednak podoba Ci się to co robimy i chciałbyś aby tego typu projekty były realizowane także w kolejnych latach, możesz nas wesprzeć darowizną lub/i przekazać nam 1,5% Twojego podatku.

Do kiedy mam czas na zapisanie się?

Zapisy do IV edycji są otwarte do dnia 19.05.2024 r.
Scroll to Top