O programie

Już od dawna chodziła za nami wizja świata, w którym dorastające pokolenie jest

pewne siebie, zna swoją wartość i swoje granice, cieszy się życiem i wspiera wzajemnie.

Wzięliśmy więc sprawy w swoje ręce i stworzyliśmy program, który towarzyszy dzieciakom, rodzicom i nauczycielom w pielęgnowaniu i rozwijaniu tych wartości, aby uwolnić drzemiący w nich potencjał.

Ogólnopolski Program Świadomość Procentuje jest odpowiedzią na AKTUALNE POTRZEBY w zakresie rozwoju i edukacji. Samoświadomość polega na posiadaniu wiedzy o samym sobie. Świadomość pozwala na szczegółowe określanie własnych doznań, potrzeb, emocji czy  mechanizmów działania. Do pełnej samoświadomości potrzebna jest także znajomość posiadanych przez siebie talentów. Ci, którzy są świadomi tego, jakie posiadają zdolności i możliwości, są bardziej pewni siebie a samoświadomość pozwala na odnalezienie odpowiedniej drogi, zrozumienie tego, jakie jest nasze miejsce.

Celem programu jest właśnie samoświadomość, kompleksowy rozwój mentalny dzieci i młodzieży przy równoczesnym stworzeniu przestrzeni dla rodziców i nauczycieli uświadamiając im, jak być wsparciem w rozwoju młodych ludzi, nie zapominając o sobie i swoich potrzebach. Chcemy, aby po naszym programie każde dziecko dowiedziało się, jak rozwinąć w sobie wszystko to, co najlepsze - wiarę w siebie, swój potencjał, marzenia i swoje możliwości. 

Ten program to #WięcejNiżLekcja – ten program, to zajęcia z takich przedmiotów jak Podstawy poczucia własnej wartości, Język relacji, Zarządzanie marzeniami, czy Nauka o odwadze. 

To jedyny bezpłatny program rozwoju mentalnego dla dzieci, rodziców i nauczycieli w Polsce

Dzięki zebranym środkom z 1,5% podatku oraz wsparciu Partnerów program jest całkowicie bezpłatny dla uczestników.

Dlaczego to robimy?

Dzisiaj każdy z nas odpowiada za to jak wygląda nasza rzeczywistość.

Wierzymy w potencjał

Głęboko wierzymy, że w każdym dziecku, w każdej jednostce ukryty jest potężny potencjał talentów i wartości, o które my dorośli możemy, a wręcz powinniśmy zadbać i pozwolić rozwijać. Zaczynając od SIEBIE.

Wierzymy w młode pokolenie

Mocno wierzymy, że przyszłość nas wszystkich zależy od nowego pokolenia. Gdyż to nowe pokolenie za kilka, kilkanaście lat będzie kreować naszą rzeczywistość.

Wierzymy w marzenia

Wyobrażamy sobie więc dzieci, które wyruszają w piękną przygodę, zwaną dorosłością - pełną samoakceptacji, wiary w siebie, i miłości, którzy z odwagą sięgają po swoje marzenia – i taki również świat wokół siebie kreują.

Świadomość Procentuje w liczbach

Zobacz, co czeka na Ciebie w programie Świadomość Procentuje

Co o programie mówią uczestnicy poprzednich edycji?

Urszula Nauczyciel

Jestem bardzo zadowolona. Wiele nowych wniosków, perspektywa ucznia, której nie zawsze byłam świadoma, metody nauczania w szkoleniach szczególnie Pana Michała Zawadki - potężna wiedza. Dziękuję serdecznie i czekam na więcej.

Ewa Rodzic

Wspaniały program, takich inicjatyw powinno być jak najwięcej. Dzieciaki tego potrzebują, my również. Zrozumiałam jak bardzo ważne jest uświadamianie dorosłych, żeby wspierać rozwój dzieci i młodzieży w taki sposób, żeby zbudować w nich pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Ciekawe, bardzo wartościowe wykłady. Po każdym miałam wiele stron notatek 🙂 Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w programie i czekam z niecierpliwością na kolejną edycję. Będę polecała z całego serca.

Anonimowo Uczeń

Nie wierzyłam, że naprawdę tak ważne do tej pory były dla mnie opinie innych ludzi. I że częściej były one nieprawdziwe niż prawdziwe, nie umiałam obronić się przed tym jak ktoś mówił o mnie źle chociaż mnie nie znał. Teraz wiem że nie muszę brać do siebie tego wszystkiego i że tylko to co ja mam w głowie o sobie jest tak naprawdę ważne. Dziękuję.

Izabela Rodzic

Fantastyczny program, ale musi być kontynuowany, bo w przeciwnym razie wartości przekazane w tych spotkaniach ulotnią się, to tak jak z kwiatkiem, który nie wystarczy tylko raz podlać. Oczywiście jest to rola przede wszystkim rodziców, ale wsparcie fachowca, który w dodatku potrafi dotrzeć do młodzieży jest nieodzowne i cudowne.

Monika Nauczyciel

Tematyka wpisywała się w aktualne obserwowane trudności w zachowaniu występujące u dzieci i młodzieży. Po prelekcjach można było spokojnie kontynuować dyskusję na lekcjach wychowawczych. Uczniowie pozytywni wyrażali się na temat prowadzonych warsztatów w ramach programu. Takie warsztaty mogły by się odbywać cyklicznie, są bardzo wskazane i potrzebne w celu wsparcia nie tylko uczniów ale również roli wychowawczo-profilaktycznej szkoły.

Komi Uczeń

Lekka forma, zabawne stwierdzenia, bardzo przyjemny do oglądania dzięki prowadzącemu. Mogę nawet się pokusić o stwierdzenie, że oglądałam to z przyjemnością.

    Scroll to Top