II edycja programu
Świadomość Procentuje

II edycja programu to inspiracja, wiara w marzenia, entuzjazm i sprawczość w działaniu

Ciepłe przyjęcie i niewątpliwy sukces I edycji programu Świadomość Procentuje zaowocował rozwojem projektu. Szereg rozmów z uczestnikami, pozytywnych opinii i podziękowań dodały nam jeszcze większej motywacji do działania!

Rozszerzyliśmy program o kolejną grupę uczestników, aby dać szansę skorzystać również młodszym dzieciom w klasach I-III. Zainteresowanie projektem rosło, zarówno po stronie uczestników, placówek szkolnych, ale co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, kolejni niesamowici Eksperci, Ambasadorzy i Partnerzy dołączyli do wspólnych działań. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu II edycji programu. Również rodzicom, opiekunom i nauczycielom składamy podziękowania za uczestnictwo w projekcie i zaangażowanie w zdobywanie nowej wiedzy oraz waszą gotowość – bo teraz to wy jesteście odpowiedzialni za wdrożenie tego w życie. 

"Program nauczył mnie i moich przyjaciół nie poddawać się i iść za głosem serca."

To jeden z wielu komentarzy od uczniów biorących udział w II edycji programu. I edycja programu  koncentrowała się na budowaniu poczucia własnej wartości, docenieniu, relacjach czy umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych. I choć tych tematyk nie zabrakło w II edycji, to tym razem właśnie na tym fundamencie wiary w siebie i swoje możliwości rozwijaliśmy kolejne obszary. A kluczową rolę odegrało uświadomienie sobie, że dziecko jest z natury gigantem, bombą potencjału i wszystko, czego potrzebujemy do rozwoju, już tam jest – w potencjale naszych dzieci i naszym – i czeka, by rozkwitnąć. Potencjał ten wyraża się najlepiej, kiedy obdarzymy dziecko zaufaniem. Szeroki program obejmował między innymi takie tematy jak:  sztuka podejmowania decyzji, samorozwój, odwaga w działaniu, jak wcielać swoje marzenia i pokonywać bariery. 

Jakie korzyści wynieśli uczestnicy
II edycji programu Świadomość Procentuje?

Ta edycja obfitowała w różnorodność tematyk i Ekspertów, od samoświadomość po odwagę w działaniu. ,,Podobało mi się to że każdy z prowadzących dawał nam nadzieje na lepsze życie . Bardziej wierzę w siebie oraz mam większą motywacje o działania" to tylko jedna z opinii uczniów II Edycji.

Wiara w siebie
i swoje możliwości

Uczniowie otrzymali praktyczne narzędzia od Ekspertów i namacalne historie Gości specjalnych, którzy zrealizowali swoje marzenia i podzielili się swoją drogą w tym procesie. Te namacalne historie wpłynęły bardzo pozytywnie na uczestników. Wśród ankietowanych uczniów zdecydowanie wzrosła wiara w siebie i swoje marzenia.

Samoświadomość jako lustro szczęścia dziecka

W myśl zasady, podzielisz się tylko tym czym jesteś wypełniony". Grupa rodziców otrzymała szereg wskazówek i skutecznych metod od Ekspertów aby wspierać swój rozwój i swoich podopieczncznych . Kluczowe wsparcie obejmowało między innymi takie zakresy ; jak rosnąć w siłę dzięki odporności psychicznej , samoświadomość samoregulacja, zaufanie czy potęga entuzjazmu. .

Potęga entuzjazmu i zaufania

Właśnie ta tematyka wzbudziła szereg pozytywnych reakcji wśród rodziców i nauczycieli. To tylko jeden z wielu wniosków po zajęciach: ,, Nie obarczać dzieci swoimi oczekiwaniami" ,,Poznać swoje dziecko i pozwolić na rozwijanie swoich zainteresowań" ,,Pozwolić dziecku być szczęśliwym, poprzez własny przykład życia. Szczęśliwy rodzic, nauczyciel-to szczęśliwe dziecko"

Pasja i wiara w swoje marzenia

Udział Gości specjalnych był niezwykle cenny dla każdej z grup uczestników. Jak wynika z przeprowadzonych ankiet, Goście rozbudzili pasję uczestników programu i wiarę w swoje marzenia. Namacalne dowody Gości udowodniły, że nie ma rzeczy niemożliwych. ,,Pasja - obudziłam ją w sercu, a dziś jest to część mojego życia". Spotkanie mnie zainspirowało i pobudziło do działania, do realizacji swoich celów"

Poznaj bliżej Ekspertów II edycji programu Świadomość Procentuje

Joanna Gdaniec, Michał Zawadka, Monika Kluza, Marzena Jankowska i André Stern - to właśnie oni przeprowadzą Cię przez Program i pokażą narzędzia, dzięki którym jeszcze lepiej zadbasz  swój rozwój oraz o to, aby Twoje dziecko wykorzystało cały swój potencjał.

Michał Zawadka

Optymista, ekspert słowa, praktyk

André Stern

Dziennikarz, autor książek i światowej sławy mówca

Agnieszka Derleta

Edukator, trener, mentor i nauczyciel

Marzena Jankowska

Psycholog, psychoterapeuta

Anna Wróbel

Psychodietetyk, trener rozwoju osobistego

Poznaj Gości specjalnych II edycji programu Świadomość Procentuje

Dawid Tomala

Sportowiec, Złoty medalicja Igrzysk Olimpijskich

Roman Boski

Artysta raper

Artysta raper od przeszło 20 lat, prezes i założyciel projektu oraz fundacji Drużyna Mistrzów Sport Muzyka Pasja. Autor programu warsztatów profilaktyczno-motywacyjnych, który za pomocą hip-hopu promuje wartości rozwoju osobowego na wszelkich płaszczyznach. Działacz społeczny, profilaktyk, laureat platynowych i złotych płyt, producent, wydawca, właściciel dwóch marek odzieżowych, pasjonat sportu i filozofii.

Wojciech Machnik

Podróżnik, Rekordzista Świata

Krzysztof Drabik

Zwycięzca Publiczności programu ,,Mam Talent”

Tematy w II edycji programu Świadomość Procentuje

Zobacz, jak wyglądała II edycja programu Świadomość Procentuje

Dowiedz się, jakie wartości wynieśli uczniowie.

Partnerzy II edycji programu

 Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu II edycji programu. 

Scroll to Top